Eiropas kultūras mantojuma dienu 2016 dalībnieki

Eiropas kultūras mantojuma dienu 2016 dalībnieki

Dalībai Eiropas kultūras mantojuma dienā 2016 Kultūrvēsturiskā ainava Latvijā Valsts kultūras pie pieminekļu aizsardzības inspekcija saņēma 56 pieteikumus no visas Latvijas. Lai izvērtētu saņemtos pieteikumus Inspekcija izveidoja speciālistu komisiju, kurā piedalījās astoņi pārstāvji no trīs institūcijām: Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas, Vides un reģionālās attīstības ministrijas un Latvijas Pašvaldību savienības.

Šī gada Mantojuma dienu dalībnieku sarakstā ir minētas 70 vietas; tādas, kuras dalībai pieteica saimnieki un kurās notiks dažādi uz kultūrvēsturiskās ainavas izpēti un kopšanu vērsti pasākumi un tādas, kuras netika pieteiktas, bet kuru izcelšanu Latvijas kultūrvēsturiskās ainavas kontekstā par nozīmīgu uzskatīja komisija. Daļas komisijas izvirzīto vietu saimnieki kā, piemēram, Alūksnes muižas parka, Limbažu vēsturiskā centra, Kārļa Skalbes Saulrietu un citi ir atsaukušies Inspekcijas aicinājumam piedalīties mantojuma dienās, sarīkojot pasākumus.

Vietu pieteicēju iecerētie pasākumi ir daudzveidīgi – sakopšanas talkas, izzinošas ekskursijas un darbnīcas, semināri, plānojumu un stratēģiju prezentācijas, mākslas plenēri, izpētes, lai sagatavotu izstādes, fotokonkursi un koncerti. Daļā no pasākumiem, kas notiks gatavojoties mantojuma dienām, būs iespējams piedalīties ikvienam. Piemēram, jūnijā Grobiņas novada dome plāno izsludināt fotokonkursu “Mans Grobiņas arheoloģiskais ansamblis”. Par šo un citām Mantojuma dienu aktivitātēm, informēsim Inspekcijas facebook profilā.

Šogad Eiropas kultūras mantojuma dienas tiks atklātas 9. septembrī, pasākumi visā Latvijā notiks 10.-11. septembrī. 

Eiropas kultūras mantojuma dienu dalībnieku saraksts (pdf dokuments)