Apsveicam Rūtu Kamnisku ar Polijas Republikas Nopelnu ordeņa kavaliera krusta saņemšanu!

Apsveicam Rūtu Kamnisku ar Polijas Republikas Nopelnu ordeņa kavaliera krusta saņemšanu!

5. novembrī, Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes Kustamā mantojuma un restaurācijas metodikas daļas eksperte, mākslas zinātniece Rūta Kaminska saņēma Polijas Republikas Nopelnu ordeņa kavaliera krustu. Pieņemšanā, kas bija veltīta Polijas neatkarības atgūšanas simtgadei un Polijas Armijas svētkiem Polijas apbalvojumus saņēma arī citi Latvijas kultūras nozares pārstāvji – Latvijas Nacionālā bibliotēkas direktors Andris Vilks, Rundāles pils muzeja direktors Imants Lancmanis, mūziķis Georgijs Osokins un latviešu dzejniece un tulkotāja Ingmāra Balode.

Dr.art. Rūta Kaminska no 1977. gada strādā kultūras pieminekļu aizsardzības un pētniecības jomā, darbojusies mākslas mantojuma akadēmiskās pētniecības laukā. Zinātniskās intereses pamatā saistītas ar Austrumlatvijas mākslas mantojumu. Pievērsusies glezniecības vēsturei, portreta un monumentālās glezniecības mantojumam un Latgales sakrālās mākslas kontekstam plašākā areālā. Publicējusi virkni grāmatu par arhitektūras un mākslas mantojumu un rakstus Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas akadēmiskajos izdevumos. Piedalījusies  faksimilizdevuma “Terra Mariana. 1186-1888” un tā zinātnisko komentāru sagatavošanā. Autore grāmatām par sakrālās arhitektūras un mākslas mantojumu Daugavpils, Rēzeknes, Preiļu un Krāslavas rajonos. Rūta Kaminska apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeni un Polijas sudraba medaļu „Par nopelniem kultūrā Gloria Artis”.

Lai uzzinātu vairāk par Rūtas darbu aicinām noklausīties 2011. gada ierakstīto raidījumu mākslinieka darbistabā http://klasika.lsm.lv/lv/raksts/makslinieka-darbistaba/makslas-zinatniece-ruta-kaminska.a24372/

Foto: ERYK IWASZKO/WILNOTEKA