Cēsīs notiks “Koka dienas”

Cēsīs notiks “Koka dienas”

Cēsīs norisināsies izglītojošu pasākumu kopums — koka arhitektūras, amatu, rūpniecības un dizaina pasākumu cikls Koka dienas.  Koka dienas atklās starpdisciplināra konference Vidzemes koncertzālē Cēsis ar Latvijas un ārvalstu ekspertu — arhitektu, rūpnieku, dizaineru, tehnologu, zinātnieku un amatnieku piedalīšanos. Pasākuma laikā tiks formulētas problēmas, izvirzīti risinājumi un atklāti iedvesmojoši nozares pārstāvju stāsti, kas vienos dizainu, mākslu, ražošanu un amatniecību. Konferencē piedalīsies atzīti speciālisti un mācībspēki no Austrijas, Somijas, Itālijas un Lielbritānijas.

No 3. līdz 4. maijam norisināsies izstāde, kurā  savus ražojumus un tehnoloģijas demonstrēs Vidzemes un Latvijas koka rūpniecības un amatniecības uzņēmumi. Paralēli būs iespēja apmeklēt arī koka ēku restaurācijas darbnīcu. To rīko arhitekts, Koka dienu organizators, Ervīns Krauklis, restauratori Jānis Tolpežņikovs (biedrība Nākotne pagātnei), Ieva Zilberte  (Koka darbnīca) no Rīgas, dabīgo krāsu speciālists, restaurators un mākslinieks Edgars Raitums (Raituma krāsas) no Kuldīgas, sadarbībā ar Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju, Cēsu Vēstures un mākslas muzeju, restaurācijas speciālistiem, entuziastiem, Kuldīgas Restaurācijas centru. Interesenti tiks iesaistīti teorētiskā seminārā, praktiskā būvdetaļu atjaunošanā, tradicionālo darbarīku, krāsu un citu materiālu pielietošanā. Kā arī tiks izstrādāts rīcības plāns vēsturiskās koka apbūves glābšanai un atdzimšanai Cēsīs.

No maija līdz oktobrim reizi mēnesī tiks organizēta interaktīva ekskursijā Koka Cēsis. To rīko vēstures pētniece un stāstniece Sanda Salmiņa no Cēsu Vēstures un mākslas muzeja ar Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas atbalstu. Ekskursija norisināsies Cēsu pilsētā, un tās gaitā dalībnieki atklās pārsteidzošus vēsturiskus stāstus un gūs iespēju ielūkoties ēku iekštelpās.

Koka dienas rīko: Radošo industriju un pilsoniskās sadarbības centrs "Skola6“RTU Arhitektūras fakultāte un Vecpiebalgas ainavu un kultūrvides aizsardzības biedrība.

Vairāk informācijas: http://www.kokadienas.lv/