Restauratoru kvalifikācija


Restaurācijas kvalifikācijas novērtēšanas ekspertu padome

Restaurācijas kvalifikācijas novērtēšanas kārtība ar pielikumiem

Padomes nolikums

Padomes sastāvs:

  • Čakare Gunita, Latvijas Mākslas akadēmijas restaurācijas katedras docente, stājglezniecības restauratore –vecmeistare;
  • Čoldere Dace, Inspekcijas Kustamā mantojuma un restaurācijas metodikas daļas vadītāja;
  • Gaismiņa Sarmīte, Nacionālā Vēstures muzeja restaurācijas departamenta vadītāja, arheoloģiskā materiāla un metāla restauratore – vecmeistare;
  • Krāģe Linda, Dr.Sc.ing., Rīgas celtniecības koledžas starptautisko sakaru koordinatore, akmens restauratore – meistare;
  • Lancmanis Imants, Dr.art h.c., Rundāles pils muzeja direktors, mākslas vēsturnieks, gleznotājs;
  • Līdaka Vilnis, Rundāles pils muzeja restaurators, mēbeļu un kokgriezuma restaurators – vecmeistars;
  • Lūsis Ronalds, Mag.chem., SIA „Rīgas Doma pārvalde”, Rīgas Doma atjaunošanas vadītājs;
  • Podziņa Aida, polihromā koka restauratore – vecmeistare;
  • Rudzīte Inta, grafikas restauratore – vecmeistare;
  • Temerova Dzintra, stājglezniecības restauratore – vecmeistare, mākslas un antikvāro priekšmetu izpētes eksperte.

Pieteikums RESTAURĀCIJAS KVALIFIKĀCIJAS NOVĒRTĒŠANAI

Pieteikums ATKĀRTOTAI RESTAURĀCIJAS KVALIFIKĀCIJAS NOVĒRTĒŠANAI

Papildus informācija par padomes darbu un plānotajām sanāksmēm pie padomes sekretāres, inspekcijas Kustamā mantojuma un restaurācijas metodikas daļas speciālistes Anitas Bisteres 67224519, anita.bistere@mantojums.lv

 

Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas restaurācijas kvalifikācijas novērtēšanas ekspertu padomes sēdēs izskatīti pieteikumi un izsniegtas apliecības restauratoriem:

 

  1. Vadims Ļebedjancevs, arheoloģiskā metāla restaurators – speciālists, 12.02.2016. 
  2. Ance Pudāne, metāla izstrādājumu restauratore – speciāliste, 30.11.2016. 
  3. Irbe Grīnberga, stājglezniecības restauratore – vecmeistare, 30.11.2016.
  4. Natālija Jātniece, monumentālās glezniecības restauratore – speciāliste, 30.11.2016. 
  5. Normunds Kotāns, interjera iekārtas priekšmetu restaurators – speciālists, 30.11.2016. 
  6. Maija Puniņa, monumentāli dekoratīvās tēlniecības objektu restauratore – speciāliste, 30.11.2016. 
  1. Ināra Kubaka, rokrakstu, dokumentu, grāmatu un citu papīra izstrādājumu restaurators – meitars, apliecība pagarināta 19.03.2015.
  2. Līga Jansone, stājglezniecības restaurators – speciālists, 19.03.2015. piešķirts speciālists
  3. Anita Skadmane, stājglezniecības restaurators – meistars, apliecība pagarināta 19.03.2015.
  4. Ainārs Krūziņš, interjera iekārtas priekšmetu restaurators – speciālists, apliecība pagarināta 19.03.2015.
  5. Sarmīte Lencberga, grāmatu restaurators – meistars, apliecība pagarināta 19.03.2015.
  6. Velga Opule, grafikas restaurators – meistars, apliecība pagarināta 19.03.2015.
  7. Natālija Kurganova, stājglezniecības restaurators – vecmeistars, apliecība pagarināta 19.03.2015.
  8. Inese Dukule, monumentāli dekoratīvās tēlniecības objektu restaurators – speciālists, apliecība pagarināta 19.03.2015.
  9. Zira Taivāne, rokrakstu, dokumentu un citu papīra izstrādājumu restaurators – meistars, apliecība pagarināta 19.03.2015.
  10. Juta Gulbe, monumentāli dekoratīvās tēlniecības objektu restaurators – speciālists, apliecība pagarināta 19.03.2015.
  11. Juris Pavlovs, monumentāli dekoratīvās tēlniecības objektu restaurators – speciālists, apliecība pagarināta 19.03.2015.
  12. Iveta Muižniece, monumentālās glezniecības restaurators – meistars, 21.05.2015. piešķirts meistars
  13. Ineta Rasmane, metāla izstrādājumu un arheoloģiskā materiāla restaurators – meistars, 21.05.2015. piešķirts meistars
  14. Laura Ikerte, polihromā koka un zeltījuma restaurators – speciālists, 21.05.2015. piešķirts speciālists
  15. Vita Vasariņa, monumentāli dekoratīvās tēlniecības objektu restaurators – speciālists, apliecība pagarināta 21.05.2015.
  16. Saiva Kuple, stājglezniecības restaurators – meistars, apliecība pagarināta 21.05.2015.
  17. Ilona Štolde, monumentāli dekoratīvās tēlniecības objektu restaurators – meistars, apliecība pagarināta 21.05.2015.
  18. Daiga Aže, keramikas izstrādājumu restaurators – vecmeistars, apliecība pagarināta 21.05.2015.
  19. Iveta Priede, arheoloģiskā materiāla restaurators – meistars, apliecība pagarināta 21.05.2015.
  20. Ārija Ubarste, rokrakstu, dokumentu, grāmatu un citu papīra izstrādājumu restaurators – meistars, apliecība pagarināta 21.05.2015.
  21. Dagmāra Mišķe, monumentāli dekoratīvās tēlniecības objektu restaurators – speciālists, apliecība pagarināta 21.05.2015.
  22. Andra Medne, monumentāli dekoratīvās tēlniecības objektu restaurators – meistars, apliecība pagarināta 21.05.2015.
  23. Lolita Hermsa, monumentālās glezniecības restaurators – meistars, apliecība pagarināta 21.05.2015.
  24. Ramona Gailīte, tekstila izstrādājumu restaurators – meistars, apliecība pagarināta 22.12.2015.
  25. Ramona Tālberga, grafikas restaurators – vecmeistars, apliecība pagarināta 22.12.2015.
  26. Grairs Avetjans, monumentāli dekoratīvās tēlniecības objektu restaurators – meistars, apliecība pagarināta 22.12.2015.
  27. Inga Rozefelde, grafikas restaurators – speciālists, apliecība pagarināta 22.12.2015.
  28. Zita Sokolova, stājglezniecības restaurators – vecmeistars, apliecība pagarināta 22.12.2015.
  29. Kaspars Burvis, stājglezniecības restaurators – meistars, apliecība pagarināta 22.12.2015.
  30. Aija Brīvniece, grafikas restaurators – meistars, apliecība pagarināta 22.12.2015

1. Sarmīte Gaismiņa, arheoloģiskā materiāla un metāla izstrādājumu restaurators - vecmeistars, apliecība pagarināta 13.03.2014.

2. Inita Smila, arheoloģiskā materiāla restaurators - vecmeistars, apliecība pagarināta 13.03.2014.

3. Aija Grīnberga, polihromā koka restaurators - meistars,  apliecība pagarināta 13.03.2014.

4. Signe Lāce, polihromā koka un zeltījuma restaurators - meistars,  apliecība pagarināta 13.03.2014.

5. Jana Lībiete, keramikas, stikla un porcelāna izstrādājumu restaurators - vecmeistars, apliecība pagarināta 13.03.2014.

6. Iveta Daugule, dokumentu un grāmatu restaurators - meistars,apliecība  pagarināta 13.03.2014.

7. Pēteris Blūms, būvmākslas objektu restaurators - vecmeistars,  apliecība  pagarināta 13.03.2014.

8. Aleksis Osmanis, stājglezniecības restaurators - vecmeistars, apliecība pagarināta 13.03.2014.

9. Aida Podziņa, polihromā koka, dekoratīvās koktēlniecības un zeltījuma restaurators - vecmeistars, apliecība pagarināta 13.03.2014.

10. Dita Murziņa, stājglezniecības restaurators - meistars,  apliecība pagarināta 13.03.2014.

11. Guna Kreislere, stājglezniecības restaurators - vecmeistars, apliecība pagarināta 13.03.2014.

12. Alvis Melbārdis, ērģeļu restaurators - meistars,  apliecība pagarināta 13.03.2014.

13. Jānis Mertens, būvgaldniecības izstrādājumu restaurators - speciālists, speciālista pakāpe piešķirta 16.04.2014.

14. Una Kastanovska, grafikas restaurators -  meistars, speciālista pakāpe piešķirta 16.04.2014.

15. Laura Kristlība, stājglezniecības restaurators - speciālists,  speciālista pakāpe piešķirta 16.04.2014.

16. Ieva Špaka, rokrakstu, dokumentu, grāmatu un citu papīra izstrādājumu restaurators - meistars, meistara pakāpe piešķirta 16.04.2014.

17. Kārlis Rubenis,  interjera iekārtas priekšmetu restaurators - meistars, meistara pakāpe piešķirta 16.04.2014.

18. Ivo Graudums, akmens un citu silikātu materiālu objektu restaurators - meistars, meistara pakāpe piešķirta 16.04.2014.

19. Sintija Veinberga, interjera iekārtas priekšmetu restaurators - speciālists, speciālista pakāpe piešķirta 16.04.2014.

20. Kristīne Širvinskas, monumentālās glezniecības restaurators - meistars, apliecība pagarināta 16.04.2014.

21. Zinaida Grīnfelde, monumentālās glezniecības restaurators - vecmeistars, apliecība pagarināta 16.04.2014.

22. Gundega Liepa, monumentālās glezniecības restaurators - speciālists, apliecība pagarināta 16.04.2014.

23. Gunita Čakare, stājglezniecības restaurators - vecmeistars, apliecība pagarināta 16.04.2014.

24. Baiba Pilsuma, monumentāli dekoratīvās tēlniecības objektu restaurators - speciālists, apliecība pagarināta 16.04.2014.

25. Iveta Šveisberga, keramikas, stikla un porcelāna izstrādājumu restaurators - speciālists, apliecība pagarināta 03.07.2014.

26. Baiba Leitlante, interjera iekārtas priekšmetu restaurators - speciālists, apliecība pagarināta 03.07.2014.

27. Daira Līdaka, tekstila izstrādājumu restaurators - vecmeistars, apliecība  pagarināta 03.07.2014.

28. Vilnis Līdaka, interjera iekārtas priekšmetu restaurators - vecmeistars,  apliecība  pagarināta 03.07.2014.

29. Aina Balode, polihromā koka, dekoratīvās koktēlniecības un zeltījuma restaurators - meistars, apliecība pagarināta 03.07.2014.

30. Inese Indrikova, polihromā koka, dekoratīvās koktēlniecības un zeltījuma restaurators - meistars, apliecība apliecība  pagarināta 03.07.2014.

31. Aina Ābolniece - Āboliņa, tekstila izstrādājumu restaurators - speciālists, apliecība pagarināta 03.07.2014.

32. Maija Baņķiere, keramikas, stikla un porcelāna izstrādājumu restaurators - vecmeistars, apliecināta pagarināta 03.07.2014.

33. Liāna Liepa, mākslas un antikvāro priekšmetu izpētes eksperts, apliecība pagarināta 03.07.2014.

34. Dzintra Temerova, stājglezniecības restaurators - vecmeistars, apliecība pagarināta 03.07.2014.

35. DzintraTemerova, mākslas un antikvāro priekšmetu izpētes eksperts, eksperta pakāpe piešķirta 03.07.2014.

36. Aivars Bukovskis, interjera iekārtas priekšmetu restaurators - meistars, meistara pakāpe piešķirta 25.09.2014.

37. Edgars Ruks, interjera iekārtas priekšmetu restaurators - meistars, meistara pakāpe piešķirta 25.09.2014.

38. Jānis Ceplis, interjera iekārtas priekšmetu restaurators - vecmeistars, vecmeistara pakāpe piešķirta 25.09.2014.

39. Zane Tuča, grafikas restaurators - speciālists, apliecība pagarināta 25.09.2014.

40. Ieva Baļla, metāla izstrādājumu restaurators - meistars, apliecība pagarināta 25.09.2014.

41. Linda Jēkabsone, grafikas restaurators - speciālists, speciālista pakāpe piešķirta 13.11.2014.

42. Inta Tiltiņa, keramikas,stikla un porcelāna izstrādājumu restaurators - vecmeistars, vecmeistara pakāpe piešķirta 13.11.2014.

 
1.Ilze Bula, grafikas restaurators - meistars,apliecība pagarināta 26.02.2013.
2. Genadijs Stepanovs, monumentāli dekoratīvās tēlniecības objektu restaurators - speciālists, apliecība pagarināta 21.03.2013.

3. Natālija Jātniece, stājglezniecības restaurators - speciālists, apliecība pagarināta 21.03.2013.

4. Ieva Voitkeviča, polihromā koka un dekoratīvās koktēlniecības restaurators - speciālists, speciālista pakāpe piešķirta 21.03.2013.

5. Inta Barbane, kultūrvēsturisku objektu fizikāli ķīmiskās izpētes speciālists, speciālista pakāpe piešķirta 21.03.2013.

6. Indra Tuņa, kultūrvēsturisku objektu fizikāli ķīmiskās izpētes speciālists, speciālista pakāpe piešķirta 21.03.2013.

7. Irbe Grīnberga, stājglezniecības restaurators - meistars, apliecība pagarināta 23.09.2013.

8. Uģis Baļla , interjera iekārtas priekšmetu restaurators - meistars,  apliecība pagarināta 23.09.2013.

9. Renāte Daukste, kultūrvēsturisku objektu bioloģiskās izpētes meistars, piešķirta meistara pakāpe 09.12.2013.

10. Vladimirs Lušečkins, metāla izstrādājumu un arheoloģiskā materiāla restaurators - speciālists, speciālista pakāpe piešķirta

      09.12.2013.

11. Guntis Vecvagars, būvgaldniecības izstrādājumu restaurators - speciālists, speciālista pakāpe piešķirta 09.12.2013.

12. Andris Kļavnieks, stikla izstrādājumu (vitrāžu) restaurators -meistars, meistara pakāpe piešķirta 09.12.2013. 

13. Dace Pāže, stājglezniecības restaurators - speciālists, apliecība pagarināta 09.12.2013.
 
1.

Zigmunds Drengers, metāla izstrādājumu restaurators - meistars, apliecība pagarināta 24.07.2012.

2.

Ineta Augustina, stājglezniecības restaurators - meistars, apliecība pagarināta 24.07.2012.

3.

Rasma Lezdiņa, arheoloģiskā materiāla un metāla izstrādājumu restaurators - vecmeistars, apliecība pagarināta 24.07.2012.

4.

Ārija Ubarste, ādas un pergamenta restaurators - meistars, apliecība pagarināta 24.07.2012.

5.

Lana Pelse, akmens vai citu silikātu materiālu objektu restaurators - speciālists, apliecība pagarināta 24.07.2012.

6.

Ilga Galviņa, polihromā koka, dekoratīvās koktēlniecības vai zeltījuma restaurators - meistars, apliecība pagarināta 24.07.2012.

7.

Gazis Habibuļins, polihromā koka, dekoratīvās koktēlniecības vai zeltījuma restaurators - vecmeistars, apliecība pagarināta 24.07.2012.

8.

Gunārs Grīnfelds, monumentāli dekoratīvās tēlniecības objektu restaurators - vecmeistars, apliecība pagarināta 24.07.2012.

9.

Ludmila Pestova, mākslas un antikvāro priekšmetu eksperts, apliecība pagarināta 24.07.2012.

10.

Jānis Menģels, interjera iekārtas priekšmetu restaurators - meistars, apliecība pagarināta 24.07.2012.

11.

Ingrīda Raudsepa, stājglezniecības restaurators - vecmeistars, apliecība pagarināta 24.07.2012.

12. 

Zane Stikāne, stājglezniecības restaurators - meistars, apliecība pagarināta 24.07.2012.

13.

Inese Ozoliņa, monumentāli dekoratīvās tēlniecības objektu restaurators - speciālists, apliecība pagarināta 24.07.2012.

14.

Ģirts Bērziņš, metāla izstrādājumu restaurators - speciālists, apliecība pagarināta 24.07.2012.

15.

Edgars Purviņš, akmens vai citu silikātu materiālu objektu restaurators - speciālists, apliecība pagarināta 24.07.2012.

16.

Eduards Krilovs, būvgaldniecības izstrādājumu restaurators - meistars, apliecība pagarināta 24.07.2012.

17.

Anita Burkovska, arheoloģiskā materiāla restaurators - meistars, apliecība pagarināta 24.07.2012.

18. 

Sandra Priežčiekure, polihromā koka, dekoratīvās koktēlniecības vai zeltījuma restaurators -meistars, apliecība pagarināta 24.07.2012.

19.

Silvija Igaune - Blumberga, kultūrvēsturisku objektu fizikāli ķīmiskās un bioloģiskās izpētes - meistars, apliecība pagarināta 24.10.2012.

20.

Indra Saulesleja, ādas, pergamenta vai tekstila izstrādājumu restaurators - meistars, apliecība pagarināta 24.10.2012. 

21.

Tabita Lapiņa, ādas, pergamenta vai tekstila izstrādājumu restaurators - meistars, apliecība pagarināta 24.10.2012.

22.

Dace Dubrovska, rokrakstu, dokumentu, grāmatu vai citu papīra izstrādājumu restaurators - meistars, 11.12.2012. piešķirta meistara pakāpe

23.

Olita Dzelzkalēja, monumentālās glezniecības restaurators - speciālists, 11.12.2012. piešķirta speciālista pakāpe

24. 

Inese Mežkaze, monumentālās glezniecības restaurators - speciālists, 11.12.2012. piešķirta speciālista pakāpe

25.

Staņislavs Grahoļskis, metāla izstrādājumu restaurators - meistars, 11.12.2012. piešķirta meistara pakāpe

26. 

Indra Bite, rokrakstu, dokumentu, grāmatu vai citu papīra izstrādājumu restaurators - speciālists, 11.12.2012. piešķirta speciālista pakāpe

27.

Olga Savkina, stājglezniecības restaurators - speciālists, 11.12.2012. piešķirta speciālista pakāpe

28.

Oksana Plotņikova, rokrakstu, dokumentu, grāmatu vai citu papīra izstrādājumu restaurators - speciālists, 11.12.2012. piešķirta speciālista pakāpe

29. 

Ieva Cesberga, rokrakstu, dokumentu, grāmatu vai citu papīra izstrādājumu restaurators - speciālists, 11.12.2012. piešķirta speciālista pakāpe

30.

Liene Visendorfa, stājglezniecības restaurators - meistars, 11.12.2012. piešķirta meistara pakāpe

31.

Imants Augstkalns, interjera iekārtas priekšmetu restaurators - speciālists, 11.12.2012. piešķirta speciālista pakāpe 

32.

Ināra Heinrihsone, būvmākslas objektu restaurators - vecmeistars, 11.12.2012. piešķirta vecmeistara pakāpe

33.

Viesturs Ilsums, ērģeļu restaurators - speciālists, apliecība pagarināta 11.12.2012.

34.

Zigmunds Lūsis, stājglezniecības restaurators - meistars, apliecība pagarināta 11.12.2012.

35. 

Inta Rudzīte, grafikas restaurators - vecmeistars, apliecība pagarināta 11.12.2012. 

36.

Līga Veldze, rokrakstu, dokumentu, grāmatu vai citu papīra izstrādājumu restaurators - speciālists, apliecība pagarināta 11.12.2012.

37. 

Aina Gailiša, arheoloģiskā materiāla restaurators - speciālists, apliecība pagarināta 11.12.2012.

38.

Daina Ziemele, tekstila izstrādājumu restaurators - meistars, apliecība pagarināta 11.12.2012.