Līdzeklis skolotājiem idejām nodarbībām par Eiropas kultūras mantojumu

Līdzeklis skolotājiem idejām nodarbībām par Eiropas kultūras mantojumu

2018. ir Eiropas Kultūras mantojuma gads, kas ir lieliska iespēja iepazīstināt arī bērnus un jauniešus par kopējā kultūras mantojuma vērtībām – kā literatūras, tā mākslas, kultūras pieminekļu, kā arī pārmantotām amatu prasmēm, mūziku un filmām, kuras mums patīk un kurās sevi atpazīstam.

Eiropas Kultūras mantojuma gada ietvaros Eiropas Komisija kopā ar partneriem strādā pie desmit ilgtermiņa iniciatīvām kultūras mantojumam. Viena no tām ir kultūras mantojums jauniešiem, kuras ietvaros sagatavots līdzeklis skolotājiem, kas piedāvā idejas stundām un projektiem, lai aicinātu skolēnus atklāt un būt saskarē ar savu kultūras mantojumu. 

Līdzeklis stāsta par kultūras mantojuma konceptu, gan lokālā, gan Eiropas kontekstā, aicina atklāt dažādus kultūras mantojuma veidus, kā arī aicina domāt – kāpēc ir svarīgi novērtēt un aizsargāt kultūras mantojumu? Kas ir Eiropas kultūras mantojums un kāpēc tas ir kopīgs, neskatoties uz nacionālām robežām? Vai mēs varam veidot kopīgu nākotni, ceļot godā kultūras mantojumu? 

Līdzeklis paredzēts visu priekšmetu skolotājiem, lai mācību procesā aktualizētu kultūras mantojumu. Aktivitātes veidotas 10-15 gadus veciem skolēniem. Līdzeklis sastāv no materiāla skolotājiem, divu stundu plāniem, sešpadsmit projektu idejām un tiešsaistes spēles. Tas ietver arī padomus skolēnu darbu publicēšanai un saites uz noderīgiem resursiem. To iespējams spēlēt pāros vai grupā skolotāja vadībā.

Palīglīdzeklis latviešu valodā
Spēle “Kultūras mantojuma detektīvi”
Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes par bērniem un jauniešiem nepieciešamajām zināšanām par kultūras mantojumu
Eiropas kultūras mantojuma gada pasākumu kalendārs Latvijā