Zvanu skaņas Eiropā Starptautiskajā Miera dienā 2019. gada 21. septembrī

Zvanu skaņas Eiropā Starptautiskajā Miera dienā 2019. gada 21. septembrī

 

Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde aicina Latvijas dievnamus un citus zvanu objektu īpašniekus pievienoties ANO Starptautiskās miera dienas Zvanu skaņu akcijai 2019. gada 21. septembrī 19:00 – 19:15, kopīgās zvanu skaņās paužot atbalstu mieram, kultūras mantojuma vērtībām un to nodošanai nākamajām paaudzēm.

Šo akciju atbalsta Europa Nostra, organizācija Reliģiskais mantojums nākotnei (Future for Religious Heritage) un citas starptautiskas organizācijas, aicinot pievienoties un būt vienotiem zvanu skaņās. 2018. gadā šī akcija pirmoreiz visā Eiropā orgnizēta Eiropas kultūras mantojuma gada ietvaros, zvanu skaņas izvēloties kā eiropiešu mīlētu, vienojošu mantojumu, kas saistās ar rituālu, laika ritumu, pārvar valodu robežas un asociējas ar tādām vērtībām kā solidaritāte, miers un kultūras mantojums, kuras vēlamies nodot nākamajām paaudzēm.

Dalībniekus aicina paziņot par dalību pasākuma koordinatoriem, rakstot uz e-pastu ringingthebells@dnk.de. Projekta #createsoundscape ietavaros tiek radīta arī interaktīva zvanu karte, kurā akcijas dalībnieki aicināti augšuplādēt zvana attēlus, aprakstu un audiofailu ar zvana skaņu.(https://createsoundscape.de/html/content/mitmachen6006.html)

Vairāk informācija par pasākumu angļu valodā: https://www.europanostra.org/…/ringing-bells-across-europe…/

Foto I. Bula